bnner jaanuar

Hiiu Valla Raamatukogus on 2018. aasta noorte kunstiaasta!

"Kunst raamatukokku" on Tallinna Keskraamatukogu algatatud projekt, mille jooksul korraldavad rahvaraamatukogud üle Eesti noorte kunstnike (14-26 eluaastat) tööde näitusi. Näitused on rahvaraamatukogude kingitus Eesti Vabariigile 100 sünnipäeva puhul.

Esimene näitus avatakse 04.01.2018 Kõrgessaare haruraamatukogus. Tegemist on Greete Piili zentangle kunstivormis tööde näitusega ning see jääb avatuks kuni 04.02.2018. Sama näitust on võimalik digitaalsel kujul näha Hiiu Valla Raamatukogus Kärdlas suurelt ekraanilt.
Teisel näitusel on võimalik tutvuda andeka noore kunstniku Jannela Kokla töödega.
Aasta jooksul toimub Hiiu Valla Raamatukogus vähemalt 10 erinevat näitust noortelt kunstnikelt, mille kohta infot leiab nii raamatukogu enda kodulehelt, Facebookist, Instagramist kui ka EV100 leheküljelt.
Oled 14-26. aastane ja tahaksid ka oma kunstinäitust korraldada?
Veel on võimalus paaril noorel projektiga liituda. Pole vahet, kas oled käinud kunstiringis või mitte, tähtis on kirglikkus ja tahe oma teoseid teistega jagada. Teretulnud on kõik kunstivormid, nt maal, joonistus, skulptuur, keraamika, käsitöö, klaasitööd, sepised jms kui ka digitaalkunst, nt videoinstallatsioonid, filmid, fotod jms.
Pakume võimalust kasutada raamatukogu ruume ja vahendeid; aitame nõu ja jõuga näituse planeerimisel ja sisulisel korraldamisel ning kõigis muudes küsimustes, mis projektis osalemise käigus tekivad.
Anna endast märku või küsi lisainfot aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või tel 56500637 ja mõtleme välja kõige parema plaani. Kunstinäitused ja -üritused toimuvad 2018. aasta jooksul.
Projekti eestvedaja on Tallinna Keskraamatukogu. Rohkem infot: http://keskraamatukogu.ee/ev-100/

Näitused

04.01.2018-13.02.2018 Greete Piil ja zentangle kunst. Loe lähemalt siit.
20.02.2018-18.03.2018 Jannela Kokla ja tumedad tunded. Loe lähemalt siit.

Jannela naitus 50

bingo 159974

• Hiiu Valla Raamatukogu koos harukogude ja teeninduspunktiga on suletud 22.-24.02.2018!
  • Hiiu Valla Raamatukogul on nüüd Instagrami konto - leiad meid kasutajanime @hiiuvallaraamatukogu järgi. Hakka raamatukogu jälgijaks, et näha raamatukogu elu piltides või lisa ise raamatukoguga seotud pilte kasutades teemaviidet #hiiuvallaraamatukogu. Vaata juba postitatud pilte siit.

Näitus

Jannela Kokla "Tumedad tunded" 20.02.2018-18.03.2018. Loe lähemalt siit.

"Palju õnne, Eesti" (kojulaenutuses)
"6. a soovitab" (lasteosakonnas)
"Nukitsa konkurss" (lasteosakonnas)

Kõrgessaare haruraamatukogu:

Näitus:

Alates 19.02 näitus "Meite asjad - 100 aastat vanad"

Väljapanek

„Kõrgessaare isetegevus pildis aastast 1958“ (Imbi Sedriku ja Toivo Männi erakogust)