Sarja "Kunst raamatukokku" kolmas näitus toob vaatajateni Terje Kähri maalid ning raamatukogu laenutusosakonnas diginäituse lavakujunduste ja filmivõtte lokatsiooni makettidest. Näitus on avatud alates 20.03.2018 Hiiu Valla Raamatukogus Kärdlas.

Lühibiograafia

Terje Kähr (s. 1992) on stsenograaf, kes on sündinud Eestis ja töötab hetkel Tallinnas. Ta on lõpetanud Tartu Kunstikooli 2012. aastal omandades dekoraator-stilisti kutse ning bakalaureuse kraadi 2016. aastal Eesti Kunstiakadeemia stsenograafia erialal. T. Kähr on töötanud filmikunstnikuna koostöös Balti Filmi-ja Meediakooli tudengitega, olnud kunstnik või kunstniku assistent muusika- ja moevideo võtetel ning teinud koostööd EMTA Lavakunstikooli tudengitega. Kunstnik tegeleb ka maalimisega ning hetkel huvitub etnilise identiteediga seotud teemade uurimisest. Käesoleval aastal töötab Kähr 1940'ndate ajastu lühifilmiga ning muusika-ja tantsuprojektidega luues sobivaid kujundusi lavale ja kinolinale.

Maalinäitus “Ise olemine”

Näitusel on valik Eesti Kunstiakadeemia bakalaureuse-õppe lõpukursusel valminud töödest, juhendajaks August Künnapu. Ülesandeks oli justkui dokumenteerida momente oma elu erinevatest etappidest: lapsepõlvest, teismeeast ja täiskasvanuks olemisest. Mõtlesime ülikooli kolmandal kursusel maalitunnis, et kas viimased kaks ongi niivõrd erinevad.

Maalides seeria viimaseid töid, äraminevaid ja selga vaataja poole pööravaid inimesi, ei teadnud ma veel, et lähen peaaegu aastaks kodust võimalikult kaugele reisima. Tagasi vaatamata, mõeldes, et jäängi seljakotiränduriks. Nüüd tagasi olles pole reisimise soov küll kadunud, kuid olen mõistnud, et kusagil kohalikuks olemine on suur rõõm ja privileeg.
Tahaks nüüd loota, et olen viimaste aastate jooksul üha rohkem iseendaks kasvanud ja loodetavasti see sisemine ja vaimne kasvamine jätkub.
Maalimine on selline protsess, et mõnikord on väga raske aru saada, millal töö valmis on. Usun, et täiskasvanuks saamisega on sarnane lugu. Sellist momenti, et nüüd olen valmis, sada protsenti parim versioon endast, on tõenäoliselt väga keeruline saavutada, kuid püüdma peab.

TerjeKahr naitus

Teated:

Hiiu Valla Raamatukogu:

27.11. kell 17.30 
Raamatuesitlus: Eesti vanaemade lood ja salatarkused. Loe lähemalt siit.

Väljapanekud:

"Lüürilise pealkirjaga raamatud" (laenutusosakonnas)
"Kaalu Kirme 90" (laenutusosakonnas)
"Isadel on pikad päevad" (lasteosakonnas)
"Neil Gaiman" (laenutusosakonnas)
"Kazuo Ishiguro"(võõrkeelse kirjanduse osakonnas)
"Michael Cunningham" (võõrkeelse kirjanduse osakonnas)
"Albert Camus" (võõrkeelse kirjanduse osakonnas)
"Margaret Mitchell" (võõrkeelse kirjanduse osakonnas)

Kõrgessaare haruraamatukogu:

Näitus
Anne Allikase näitus "Kuivseade pildid". 5.11.-31.12.2018. Vaata plakatit siit.

Väljapanekud:

"Maire Aunaste 65"
"Ei saa me läbi Lätita - Läti 100"
 "Rehepapp ehk NOVEMBER"
"Tõnis Mägi 70"
"Eesti metsa 100 aastat"
"Puudest kasvab mets" (lasteosakonnas)
"Lehte Hainsalu 80" (lasteosakonnas)

Vaata varasemaid teateid

2000px Erasmus Logo.svg

Nordplus Adult RGB EN

kunst raamatukokku

Go to top