Hiiu Valla Raamatukogu pakub õpilastele raamatukogutunde erinevatel teemadel. Vajalik ette registreerimine telefonil 4632142 või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Tunni kestvus u 45 minutit.

Valik teemasid:

Minu esimene raamatukogu külastus. Mis koht on raamatukogu, tutvumine erinevate raamatutega, loo kuulamine, joonistamine. Sihtgrupp: lasteaed

Raamatukogu tutvustus. Kuidas saada raamatukogu lugejaks, kuidas laenutada-tagastada, kuidas hoida raamatut, kuidas leida soovitud raamat. Sihtgrupp: lasteaia vanem rühm, I klass

Raamatukogu kasutamine. Raamatute liigitus ja paigutus raamatukogus. Kuidas leida soovitud raamat? Mis on RIKSWEB ja kuidas seda kasutada? Praktilised ülesanded. Sihtgrupp II-IX klass.

Mäng tähestikuga. Miks on raamatutel riiulil kindel koht? Miks tähestiku tundmine raamatukogus on hädavajalik? Praktilised ülesanded - raamatute õigesti riiulitele panemine, segamini riiuli korrastamine, autorite ja raamatu pealkirjade alfabeeti panemine. Sihtgrupp II-VI klass.

Raamatukogude ajalugu. Raamatukogud antiikajast tänapäevani. Kärdla raamatukogu ajalugu. Sihtgrupp: IV klass ja vanemad.

Teatmeteoste kasutamine. Leksikonid, sõnaraamatud, entsüklopeediad. Mis need on ja kuidas neid kasutada. Registrid, aineloendid, sisukorrad. Praktilised ülesanded. Sihtgrupp: III-VI klass.

Raamatukogu teatmekogu. Teatmeteosed, nende liigitus ja paigutus raamatukogus. Registrite kasutamine , info otsingud kasutades RIKSWEBI. Praktilised ülesande. Sihtgrupp: VI klass ja vanemad.

Ajakirjandus raamatukogus. Tutvustame erinevaid ajakirju ja nendes ilmuvaid rubriike. Sihtgrupp: III klass ja vanemad.

RIKSWEBi tutvustamine. Tutvustame raamatukogu programmi RIKS ja lugejatele mõeldud RIKSWEBi. Praktilised ülesanded. Sihtgrupp: VI klass ja vanemad

Eesti rahvakalendri tähtpäevad. Vastavalt soovile erinevate rahvakalendri tähtpäevade kommete tutvustamine. Sihtgrupp: I –VI klass.

Eesti lastekirjanduse tutvustamine. Vastavalt soovile erinevate eesti lastekirjanike elu ja loomingu tutvustus. Sihtgrupp: I-XII klass.

Erinevate maade lastekirjanduse tutvustamine. Vastavalt soovile erinevate maade lastekirjanike elu ja loomingu tutvustus. Sihtgrupp: I-XII klass.

Uudiskirjanduse tutvustamine. Eakohaste uute raamatute tutvustamine. Sihtgrupp: I-XII klass.

Raamatumaitsmine. Lugejad kutsutakse raamatukohvikusse, kus serveeritakse igale lugejale isiklikult eelroog, pearoog ja magustoit ehk kolm erinevat raamatut. Iga raamatu maitsmiseks ehk tutvumiseks on umbes 10 minutit, mille jooksul täidetakse menüü kaart (tööleht) oma mõtetega raamatust ning otsustatakse, kas on soov raamat läbi lugeda. Saab kokku leppida, et raamatumaitsmise lõpuks valib õpilane välja järgmise kohustusliku kirjanduse raamatu. Mõeldud 3-7. klassi vanustele, soovi korral vanematele. 

Oodatud on ka Teie poolsed ettepanekud raamatukogutundide teemade osas.

Teated:

Hiiu Valla Raamatukogu:

 Väljapanekud:

"Eesti taasiseseisvumispäev" 
"Avastades Eestimaad"
(laenutusosakonnas)
"Reisile raamatuga"
(võõrkeelse kirjanduse osakonnas)

Vaata varasemaid teateid

Suvelugemine box2019

Cultural Heritage for the Future.jpg

Go to top