Eelmise aasta sügisel käisid Hiiumaa Gümnaasiumi erinevad klassid raamatukogus, et teada saada, mis asi on pimendusluule, kuidas see ajas arenenud on ning kuidas ise pimendusluulet luua. Selle tulemusel on raamatukogus ajavahemikul 13.05.2019-30.05.2019 väljas pimendusluule näitus, kus saab näha, kuidas samast tekstipõhjast on võimalik välja võluda väga erinevaid luuleridu.

Mis on pimendusluule? Pimendusluulet tehes võetakse ette juba olemasolev tekst raamatust, ajalehest või ajakirjast ning luuakse olemasolevatest sõnadest luuletus, kusjuures sõnad, mida vaja ei lähe, varjutatakse markeriga. Õppetöös kasutati Hiiumaaga seotud autorite tekste, nii et igast tekstist loodi mitu erinevat uut luuletust.

Gunaasiumi

Hiiu Valla Raamatukogu ootab meeskonda arendusspetsialisti (0,5 kohta) ja vanemraamatukoguhoidjat koolituste alal (0,5 kohta). Vaata lähemalt siit.

Näitus:

Hiiumaa Gümnaasiumi õpilaste pimendusluuletuste näitus. 13.05.2019-30.05.2019. Loe lähemalt siit.

"Puhkuse plaanid" (laenutusosakonnas)
"Eesti merejutud"