Aprill

24.04 - raamatukogus käis külas ja oma uut raamatut ning omnilist õpetust tutvustamas Avo Tamme. Kohalolijad said teada, mis asi üldse on omniline õpetus ja kuidas omnilise õpetuse järgi oma elu korraldada. Lisaks saime kuulda, kuidas kõlab pill, mis Avole samal üritusel kingiti. Raamatut "Hiiumaal on sõnadel hea olla" poest osta ei saagi, sest raamat läheb vaid nende juurde, kelle juurde raamat ise minna tahab. (vaata pilte)

10.04 - raamatukogus esines Helle-Mare Kõmmus, kes tutvustas laulu- ja tantsupeo põnevat ajalugu, traditsiooni hoidmist Hiiumaal, juubeliaasta ettevalmistustest ning sellestki, kuidas planeeritakse laulu-ja tantsupeo tule teekonda sel aastal Hiiumaal. Kohal olijad said tutvuda ka Helle-Mare kollektsiooniga kohalike laulu- ja tantsupidude kavadega. Oli väga põnev ja hoogne vaade nii minevikku kui tulevikku! (vaata pilte)

08.04 - Kärdla Põhikooli IV a õpilased tutvustasid ja soovitasid üksteisele loetud raamatuid ning seejuures vastati raamatukoguhoidja küsimustele.

Märts

29.03 - sel korral käisid andmebaaside kaustamise nõuannetega tutvumas Hiiumaa Gümnaasiumi 10. klassi ülejäänud õpilased. Saadud teadmised pandi kohe ka proovile, lahendades etteantud infootsingu ülesandeid.

26.03 - Raamatukogus toimus "Kirjandusmäng 2019" viktoriin 3.-4. klassi õpilastele. Sel korral osalesid mängus Suuremõisa Lasteaed-Algkooli, Palade, Lauka ja Emmaste Põhikooli esindajad 5 võistkonnaga. Õpilastele esitati 20 küsimust Põhjamaade juttude teemal, mille jaoks tuli võistkondadel läbi lugeda 12 põnevat lasteraamatut. Tihedas võistluses saavutas esikoha Suuremõisa Lasteaed-Põhikooli esindus Anni, Anette ja Hildegardiga. Võitjad esindavad 6. aprillil Hiiumaad Tallinnas toimuval lõppvõistlusel. Palju õnne võitjatele ja suur tänu kõigile tublidele osavõtjatele! (vaata pilte)

22.03 - raamatukohvikut külastas Kärdla Põhikooli VII b klass, tutvudes sel korral spetsiaalselt reisikirjanduse ja luulega.

21.03 - külas oli raamatukogus Hiiumaa Gümnaasiumi 10. klass, et uurida, kuidas täpsustada uurimustöö teemat ja kuidas otsida uurimustööks vajalikke materjale raamatukogude andmebaasidest.

15.03 - Kärdla Põhikooli Vb klass osales raamatukogus jahil, mille käigus otsiti põnevaid teadmisi raamatukogu võimalusi kasutades.

14.03 - emakeelepäeva tähistamine Kärdla Päevakeskusega. Rääkisime eesti keele ja emakeelepäeva ajaloost, aasta keeleteost, noortest naisluuletajatest, kalambuuridest ja uudissõnadest.

14.03 - emakeele päeva ettelugemisel osalesid Hiiu Valla Lasteaia Kärdla rühma 5-6 aastased lapsed.

11.03  - jörjekordselt oli avatud raamatukohvik "Sulg ja Silm". Sel korral said raamatumaitsmist katsetada Kärdla Põhikooli IV a klass.

Veebruar

27.02 - raamatukogus esitles oma raamatut mikroettevõtja Maire Forsel. Põneva pealkirjaga raamat "Palgatööst kõrini? Hakka ettevõtjaks!" meelitas kohale huvilisi, kellele Maire rääkis oma ettevõtjaks saamise loo ning andis juhtnööre, kuidas mõelda, et see ei tunduks nii hirmutavalt keeruline. (vaata pilte)

19.02 - V a klassi õpilased Kärdla Põhikoolist osalesid põneval jahil raamatukogus, kus tuli paarikaupa lahendada põnevaid ülesandeid, "jahtides" raamatute ja raamatukogu abil olulist infot.

12.02 - raamatukogus toimus toitumisnõustaja ja Hiiumaa Aasta Koolitaja 2018 Aire Tammsaare loeng "Tervislik toitumine?". Aire andis ülevaate, mida tervisliku toitumiseks nimetada saab, mis seejuures on oluline ja kuidas leida iseseisvalt usaldusväärset lisainfot. Loeng oli väga populaarne ja kohapeal sai kokkulepitud, et kutsume Aire järgmisel korral juba midagi praktilist ette näitama. (vaata pilte)

07.02 - I a klassi õpilased Kärdla Põhikoolist käisid raamatukogus, et teada saada, kes on illustraator ja milliseid illustratsioone kohtab eesti keelsetes lasteraamatutes.

07.02 - Kärdla Põhikooli VII a klass käis raamatukogus, et saada teada, mis on pimendusluule ning proovida ka ise pimendusluule ehk black out poetry loomist.

06.02 - Kärdla Põhikooli IV a klassi õpilased osalesid raamatukogutunnis, et õppida raamatukogu kasutamist ning täita samal teemal tööleht.

Jaanuar

25.01 - Kärdla Põhikooli I b klass osales raamatukogutunnis, mille teemaks oli "Kunstnik ja kirjanik".

25.01 - Raamatukohvikus "Sulg ja Silm" käisid külas Kärdla Põhikooli II a, IIb ja III a klass. Pea kõik õpilased leidsid endaga kaasavõtmiseks "maitsva" raamatu.

22.01 - Raamatukogus oli Kärdla Põhikooli VII b tund, mille käigus koostasid õpilased põnevaid raamatuseljaluuletusi. (vaata pilte)

16.01 - Kärdla Põhikooli IV a klassi raamatukogutund, mille käigus täideti töölehte "Raamatukogu ja raamatud".

"Hiiumaa toidu ja kunsti nädal"
"Metsa seenele"

Maal elamise paev 02.04 pustine 01