Detsember
20.12 - raamatukogutund, mille seekordseks teemaks olid elulood. Tund toimus 7. klassi õpilastega, kellega rääkisime, mis on autobiograafia, biograafia, mälestused. Vaatlesime erinevaid eluloo raamatuid.

November
9.11 - Raamatumaitsmine. Lauka Põhikooli III-IV klass sai osa põnevast raamatumaitsmise kohvikust, kus olid linadega kaetud lauad, paberil serviis ja tasutaks mängimas klassikaline muusika. Kohvikus „Sulg ja Silm“ serveeriti eelroog, põhiroog ja magustoit erinevate raamatute näol, mida õpilased maitsesid kümme minutit ning panid kirja, mis neile tutvutud raamatute juures meeldis. Lõpuks valis iga õpilane endale eelroa ja põhiroa hulgast raamatu laenutamiseks. Raamatumaitsmise ürituse korraldamiseks võta ühendust raamatukoguga! (vaata pilte)
13.11 - Raamatumaitsmine. Osalesid Lauka Põhikooli V-VI klassi õpilased. (vaata pilte)
15.11 - kohtumine kirjanik Viiu-Marie Fürstenbergiga. I-V klassi õpilased kohtusid lastekirjaniku Viiu-Marie Fürstenbergiga. Ta rääkis, kuidas üks raamat sünnib, millest tema kirjutab, kuidas tekivad mõtted raamatu kirjutamiseks. Kirjaniku koostööst kunstnikuga ja luges tutvustuseks lõike oma raamatutest. (vaata pilte)
20.11 - raamatukogutunnis vaatlesime 9. klassiga pildi ja teksti osakaalu erinevates teostes. Tunni teemaks oli pilt ja tekst kui tervik. Õpilased uurisid ilukirjanduslikest teostest ja aimeraamatutest pildi ja teksti osakaalu. Vaadeldes nii täiskasvanutele kui lastele mõeldud teoseid ning täitsid töölehti.

Oktoober
03.10 - Ettelugemise võistluse parima lugeja valimine - neljanda klassi õpilased valisid Eesti Lastekirjanduse Keskuse etteantud raamatute nimekirjast omale meeldiva raamatu, otsisid raamatust välja sobiva lõigu, mida võiks kolm minutit lugeda. Oktoobrikuu alguses tegime ühise lugemise, et selgitada välja Lauka Põhikooli 4. klassi parim ( julgeim, hea diktsiooniga, teksti kuulama panev) loo esitaja. Kes läheb edasi Kärdlas toimuvale maakondlikule ettelugemise võistlusele.
12.10 - Maakondlik ettelugemise võistlus - käisime neljanda klassi parima lugeja Sandra Kokkotaga Kärdlas ettelugemise võistlusel. (pilt >)
September
11.09 - Esimese klassi õpilased tutvusid raamatukoguga. Vaatasime, rääkisime, kuidas raamatukogus olla - mida teha, mida mitte. Uurisime, kuidas asetsevad raamatud riiulis ning mille järgi vajaminevat teost üles leida. Lapsed said teada, kui tähtis on tähestiku une pealt tundmine raamatukoguhoidja töös. Lõpetuseks lugesime raamatut "Jussikese seitse sõpra."
12.09 - Suvelugemise lõpuüritus Kärdlas - käisime Lauka Põhikooli nelja parima suvelugejaga, Avelin Ruus, Mari-Leen Mänd, Sirle Silm ja Jaanika Valk, Kärdlas suvelugemise lõpuüritusel. Lapsed vaatasid filmi "Paras pähkel 2" ja maiustasid kringliga. 4 - 6. klasside arvestuses sai Sirle ka auhinnalise koha ning kingituseks raamatu. Suvelugemine toimus sel suvel lugemisväljakutsena, kus iga laps pidi valima etteantud teemal raamatu, lugedes võimalikult palju erinevat kirjandust. (vaata pilte)

Mai
3.05 - Aino Pervik 85 - sellel aastal 22. aprillil tähistas oma 85-aastast juubelit armastatud lastekirjanik Aino Pervik. Korraldasin Lauka raamatukogus kaks raamatukogutundi I - IV klassile. Tutvusime Aino Perviku eluga, tema loominguga, lugesime tema raamatuid. (vaata pilte)
5.05 ja 11.05 - Tükike lapitekki - Kõrgessaare haruraamatukogu käsitöö - ja kirjandushuvilised prouad kogunesid kahel korral Lauka haruraamatukogus, et jagada ideid, materjale ja näpunäiteid ühe suure lapiteki tegemiseks. Koos alustati ka õmblemist. (vaata pilte)
8.05 - Lugemissoovitus - V klass raamatukogus. Õpilased rääkisid oma loetud raamatutest - millest raamat rääkis, kuidas meeldis, kas oli kerge lugeda, mis meeldis, mis ei meeldinud, kes olid tegelased raamatus, kes veel võiks seda teost lugeda ja miks jne. Seejärel kujundasid (kirjutasid, joonistasid) paberile loetud raamatu kohta lugemissoovituse.
11.05 - Kaasaegsed eesti kirjanikud - rääkisime IX klassiga kaasaegsetest eesti kirjanikest. Lugesime Contra ja Maarja Pärtna luuletusi. Vaatlesime Jim Ashilevi, Sass Henno ja Birk Rohelennu loomingut.
12.05 - Koolieelikud raamatukogus - raamatukogu külastasid 2017. aasta septembris Lauka Põhikooli I klassi tulevad õpilased ja nende vanemad. Tutvustasin raamatukogu.

Aprill
2.04 - Rahvusvahelise lastekirjanduse päeva tähistamine. Alates 2013. aastast on Eesti Lastekirjanduse Keskuse eestvedamisel seda päeva Eestis tähistatud kirjandusmänguga. 28. märtsil toimus Kärdlas üle-eestilise kirjandusmängu Hiiumaa eelvoor. Lauka Põhikoolist võttis osa kaks 3. ja 4. klassi õpilastest moodustatud võistkonda. Õpilased pidid vastama Eesti Lastekirjanduse Keskuse poolt valitud 12-ne eelmiste aastate parimate lasteraamatute põhjal koostatud küsimustele. Nad olid väga tublid. Jäädes jagama esimest ja teist kohta Suuremõisa lasteaed-põhikooliga. Ühiselt otsustati, et 8. aprillil Tallinna rahvusraamatukogus toimuvasse lõppvooru sõidab Hiiumaad esindama Lauka ja Suuremõisa segavõistkond. Tallinnas toimuval võistlusel jäädi jagama koos Viljandiga teist kohta.
19.04 - uuema lastekirjanduse tutvustamine 6.-8. klassile. Vabalt valitud lugemiseks.

Märts
8.03 - Uudiskirjanduse tutvustamine V. klassile
9.03 - Kohtumine Vana-Vigala raamatukoguhoidjatega
21.03 - Hommikukohv lugejatega. Rääkisime lugemiseelistustest, e-keskkonna kasutamisest, koduloolise materjali kogumisest jm. (vaata pilte)

Veebruar
 9.02 ja 13.02 - Tiia Toomet 70. Armastatud lastekirjaniku Tiia Toometi sünnipäev. Kirjaniku elu ja loomingu tutvustamine. Tema raamatute lugemine I - IV klassiga.
15.02 - Eluluooraamatud. Mis on biograagia, autobiograafia, memuaarid. Raamatute tutvustamine, vaatamine. VII klass.
28.02 - Ilmar Trull 60. Luuletaja Ilmar Trulli sünnipäev. Tema luuletuste lugemine I ja III klassiga.

Jaanuar
Ettevalmistus Emakeelepäevaks. Luuletuste otsimine, lugemine.

"Eesti taasiseseisvumispäev"
"Avastades Eestimaad"