Eelmise aasta sügisel käisid Hiiumaa Gümnaasiumi erinevad klassid raamatukogus, et teada saada, mis asi on pimendusluule, kuidas see ajas arenenud on ning kuidas ise pimendusluulet luua. Selle tulemusel on raamatukogus ajavahemikul 13.05.2019-30.05.2019 väljas pimendusluule näitus, kus saab näha, kuidas samast tekstipõhjast on võimalik välja võluda väga erinevaid luuleridu.

Mis on pimendusluule? Pimendusluulet tehes võetakse ette juba olemasolev tekst raamatust, ajalehest või ajakirjast ning luuakse olemasolevatest sõnadest luuletus, kusjuures sõnad, mida vaja ei lähe, varjutatakse markeriga. Õppetöös kasutati Hiiumaaga seotud autorite tekste, nii et igast tekstist loodi mitu erinevat uut luuletust.

Gunaasiumi

IT vaatlik page 001

Teated!

Hiiu Valla Raamatukogu väljapanekud:

"Põhjamaade kirjandus"
"Mait Metsanurk (Eduard Hubel)"

"Andre Gide"

"Doris Lessing"